1. Runde
01.04.2024 20:30 Léttir - ÍH Hafnarfjörður 2:7 (2:5)
21:15 Augnablik - Álftanes 7:1
04.04.2024 UMF Selfoss - Stokkseyri n.gesp.
21:15 Kría - Úlfarnir 1:2 (0:1)
21:15 Ýmir - Thorlákur FC 11:0 (6:0)
21:30 Mídas - RB Keflavík 1:3 (1:0)
22:00 Elliði - Víkingur Ólafsvík 0:3 (0:2)
22:30 Álafoss - KF Garðabæjar 0:6 (0:0)
05.04.2024 19:30 Spyrnir - Huginn/Höttur 0:5 (0:0)
20:30 Hafnir - KM Reykjavík 12:0 (6:0)
21:15 Haukar Hafnarfjörður - Afríka 20:0 (10:0)
21:15 UMF Tindastóll - Samherjar 7:0 (3:0)
21:15 KH Hlídarendi - Reynir Sandgerði 5:1 (1:1)
21:15 Smári - Árbær 3:4 (0:0, 1:1, 2:2) i.E.
21:15 Hamar - Hvíti riddarinn 2:5 (1:0, 2:2) n.V.
06.04.2024 16:00 KF Rangæinga - KF Kópavogur 4:8 (2:3)
16:00 Vængir Júpiters - Hörður Í. 6:2 (3:1)
16:00 KV Vesturbæjar - KFS Vestmannaeyjar 3:0 (1:0)
16:00 SR - Kormákur/Hvöt 2:4 (0:2)
16:00 Kári - IB Uppsveitir 5:0 (3:0)
17:00 Árborg - Reynir Hellissandur 12:0 (4:0)
17:30 Víðir Garður - Sindri Höfn 2:1 (0:0, 1:1) n.V.
18:00 Þróttur Vogum - KÁ Ásvellir 1:3 (0:1)
22:00 UMF Skallagrímur - Ægir 1:3 (1:2)
2. Runde
10.04.2024 22:15 Víkingur Ólafsvík - Keflavík ÍF 2:3 (0:1)
12.04.2024 21:15 UMF Selfoss - Kári 3:1 (0:1)
21:15 Hvíti riddarinn - UMF Grindavík 0:3 (0:1)
21:30 Dalvík/Reynir - KF Fjallabyggðar 2:0 (1:0)
22:15 Hafnir - Úlfarnir 3:0 (3:0)
22:30 ÍH Hafnarfjörður - Ýmir 5:4 (3:0, 3:3, 4:4) i.E.
13.04.2024 14:00 UMF Tindastóll - ÍF Magni 3:2 (0:1, 1:1, 1:1) i.E.
15:00 Leiknir Reykjavík - Afturelding 1:4 (0:2)
15:00 Árborg - Árbær 1:2 (1:1)
15:00 KÁ Ásvellir - RB Keflavík 6:3 (2:1, 3:3) n.V.
16:00 Grótta - UMF Njarðvík 3:2 (1:2)
16:00 ÍBV Vestmannaeyjar - KF Garðabæjar 5:1 (2:0)
16:00 Vængir Júpiters - Þróttur Reykjavík 1:7 (0:3)
17:00 KH Hlídarendi - Fjölnir Reykjavík 2:4 (0:1, 1:1) n.V.
17:30 KV Vesturbæjar - ÍR Reykjavík 1:7 (1:5)
18:00 Huginn/Höttur - ÍF Völsungur 2:0 (0:0)
18:00 Ægir - Haukar Hafnarfjörður 2:3 (0:2)
14.04.2024 16:00 Augnablik - Kormákur/Hvöt 5:2 (2:1)
17:00 Þór Akureyri - KF Austfjarða 5:1 (3:0)
20:30 KF Kópavogur - Víðir Garður 0:3 (0:2)
3. Runde
23.04.2024 21:15 Fjölnir Reykjavík - UMF Selfoss 4:2 (1:1)
24.04.2024 21:15 KÁ Ásvellir - KR Reykjavík 2:9 (1:3)
21:15 Þróttur Reykjavík - HK Kópavogur 1:2 (0:1)
21:15 Valur Reykjavík - FH Hafnarfjörður 3:0 (2:0)
22:00 Augnablik - UMF Stjarnan 1:2 (0:1)
25.04.2024 16:00 Árbær - Fram Reykjavík 0:3 (0:1)
16:00 Haukar Hafnarfjörður - IF Vestri 2:4 (2:2)
16:00 Huginn/Höttur - Fylkir Reykjavík 0:1 (0:0)
16:00 ÍBV Vestmannaeyjar - UMF Grindavík 1:2 (1:1)
17:00 Víkingur Reykjavík - Víðir Garður 4:1 (1:1)
17:00 KA Akureyri - ÍR Reykjavík 2:1 (0:0, 1:1) n.V.
17:00 Afturelding - Dalvík/Reynir 4:1 (1:0)
17:00 Grótta - Þór Akureyri 0:3 (0:0)
17:00 ÍA Akranes - UMF Tindastóll 3:0 (2:0)
18:30 ÍH Hafnarfjörður - Hafnir 4:2 (4:1)
21:15 Keflavík ÍF - Breiðablik 2:1 (1:0)
Achtelfinale
14.05.2024 19:00 Fjölnir Reykjavík - Þór Akureyri 0:2 (0:0)
15.05.2024 20:00 KA Akureyri - IF Vestri 3:1 (0:1)
16.05.2024 20:15 Keflavík ÍF - ÍA Akranes 3:1 (2:1)
21:15 Fylkir Reykjavík - HK Kópavogur 3:1 (3:1)
21:15 UMF Grindavík - Víkingur Reykjavík 1:4 (0:1)
21:30 UMF Stjarnan - KR Reykjavík 5:3 (1:1)
17.05.2024 21:15 Fram Reykjavík - ÍH Hafnarfjörður 3:0 (1:0)
21:30 Afturelding - Valur Reykjavík 1:3 (1:2)
Viertelfinale
09.06.2024 18:00 Keflavík ÍF - Valur Reykjavík 3:5 (1:1, 2:2, 3:3) i.E.
12.06.2024 20:00 Þór Akureyri - UMF Stjarnan 0:1 (0:0)
13.06.2024 20:00 KA Akureyri - Fram Reykjavík 3:0 (1:0)
21:15 Víkingur Reykjavík - Fylkir Reykjavík 3:1 (2:0)
Halbfinale
02.07.2024 20:00 KA Akureyri - Valur Reykjavík 3:2 (2:1)
03.07.2024 21:30 Víkingur Reykjavík - UMF Stjarnan 5:4 (1:0, 1:1, 1:1) i.E.
Finale
23.08.2024 21:15 KA Akureyri - Víkingur Reykjavík -:-