1. Runde
22.05.2021 04:00 Roasso Kumamoto - Nippon Bunri University 3:0 (1:0)
05:00 Ehime FC - FC Imabari 1:2 (1:1)
06:00 AC Nagano Parceiro - Niigata University 3:1 (0:0, 1:1) n.V.
06:00 Arterivo Wakayama - Ococias Kyoto AC 4:5 (1:2, 3:3, 3:3) i.E.
06:00 FC Gifu - Honda FC 0:2 (0:0)
06:00 Ryutsu Keizai University - Yokohama S&CC 2:3 (1:1)
06:00 Iwaki SC - Sony Sendai 2:4 (0:0, 1:1, 2:2) i.E.
06:00 SC Sagamihara - Komazawa University 3:1 (1:1)
06:00 Mitsubishi Mizushima FC - FC Baleine Shimonoseki 3:1 (3:1)
06:00 Honda Lock - Kawasoe Club 5:0 (3:0)
08:00 Renofa Yamaguchi - Verspah Oita 2:4 (1:1, 1:1, 1:1) i.E.
23.05.2021 06:00 Fukuyama City FC - Matsue City FC 2:1 (0:0)
06:00 Iwate Grulla Morioka - Oyama SC 13:0 (6:0)
06:00 Blaublitz Akita - Hokkaido Tokachi Sky Earth 8:9 (0:1, 1:1, 1:1) i.E.
06:00 Gainare Tottori - FC Tokushima 4:1 (1:0)
06:00 Kagoshima United - MD Nagasaki 4:0 (1:0)
06:00 Fukuoka University - Okinawa SV 1:3 (1:0, 1:1) n.V.
06:00 Biwako Seikei College - Kwansei Gakuin University 0:2 (0:1)
06:00 Vanraure Hachinohe - Saruta Kogyo 13:0 (6:0)
06:00 Porvenir Asuka - FC Osaka 0:2 (0:0)
06:00 Kataller Toyama - FC Hokuriku 8:0 (2:0)
06:00 Suzuka Point Getters - FC Kariya 2:1 (1:1)
06:00 Fukui United - Aventura Kawaguchi 2:1 (0:1)
07:00 Kochi United - Kamatamare Sanuki 1:0 (0:0)
26.05.2021 12:00 Tochigi City - Nirasaki Astros 9:0 (4:0)
05.06.2021 06:00 Tonan Maebashi - Juntendo University 1:6 (1:2)
2. Runde
09.06.2021 11:00 JEF United Chiba - Omiya Ardija 1:0 (0:0)
11:00 Kawasaki Frontale - AC Nagano Parceiro 4:3 (0:1, 1:1, 1:1) i.E.
11:00 Nagoya Grampus - Mitsubishi Mizushima FC 5:0 (2:0)
11:00 Giravanz Kitakyushu - SC Sagamihara 0:1 (0:1)
11:00 Kyoto Sanga FC - FC Imabari 3:1 (1:0)
11:00 Hokkaido Consadole Sapporo - Sony Sendai 5:3 (4:2)
11:00 Yokohama F. Marinos - Honda FC 3:5 (0:1, 1:1, 2:2) i.E.
11:00 Cerezo Osaka - Gainare Tottori 2:0 (2:0)
11:00 Avispa Fukuoka - Kagoshima United 6:0 (1:0)
11:00 Kashiwa Reysol - Tochigi City 3:0 (2:0)
11:00 FC Tokyo - Juntendo University 1:2 (1:0, 1:1) n.V.
12:00 Albirex Niigata - Zweigen Kanazawa 4:1 (3:0)
12:00 Tochigi SC - FC Machida Zelvia 2:0 (2:0)
12:00 Matsumoto Yamaga - FC Ryūkyū 1:0 (0:0)
12:00 Mito HollyHock - Thespakusatsu Gunma 0:3 (0:2)
12:00 Oita Trinita - Honda Lock 3:2 (0:0, 2:2) n.V.
12:00 Montedio Yamagata - Verspah Oita 1:2 (1:1)
12:00 Sagan Tosu - Roasso Kumamoto 1:0 (1:0)
12:00 Shimizu S-Pulse - Fukuyama City FC 1:0 (0:0)
12:00 Vegalta Sendai - Iwate Grulla Morioka 0:1 (0:1)
12:00 Júbilo Iwata - Hokkaido Tokachi Sky Earth 3:0 (0:0)
12:00 V-Varen Nagasaki - Okinawa SV 2:0 (1:0)
12:00 Shonan Bellmare - FC Osaka 4:3 (0:0, 0:0, 0:0) i.E.
12:00 Urawa Red Diamonds - Kataller Toyama 1:0 (0:0)
12:00 Tokushima Vortis - Kochi United 2:1 (2:0)
12:00 Ventforet Kofu - Fukui United 1:2 (1:0)
16.06.2021 11:00 Tokyo Verdy - Fagiano Okayama 0:1 (0:0)
11:00 Sanfrecce Hiroshima - Ococias Kyoto AC 1:5 (1:2)
11:00 Gamba Osaka - Kwansei Gakuin University 3:1 (2:0)
11:00 Yokohama FC - Vanraure Hachinohe 1:2 (0:0)
11:00 Vissel Kobe - Suzuka Point Getters 4:0 (1:0)
12:00 Kashima Antlers - Yokohama S&CC 8:1 (4:0)
3. Runde
07.07.2021 11:00 Hokkaido Consadole Sapporo - V-Varen Nagasaki 1:2 (0:2)
11:00 Kashiwa Reysol - Kyoto Sanga FC 1:2 (1:1)
11:00 Vissel Kobe - Tokushima Vortis 1:0 (1:0)
11:30 Shimizu S-Pulse - Iwate Grulla Morioka 2:1 (0:1)
11:30 Honda FC - Júbilo Iwata 1:4 (0:3)
12:00 Ococias Kyoto AC - Verspah Oita 1:3 (0:2)
12:00 Sagan Tosu - Avispa Fukuoka 1:0 (0:0)
12:00 Kashima Antlers - Tochigi SC 3:0 (0:0)
12:00 Vanraure Hachinohe - Shonan Bellmare 1:2 (0:0, 1:1) n.V.
12:00 Urawa Red Diamonds - SC Sagamihara 1:0 (0:0)
12:00 Juntendo University - Thespakusatsu Gunma 2:3 (1:0, 2:2) n.V.
12:00 Oita Trinita - Fukui United 2:0 (2:0)
21.07.2021 11:00 Kawasaki Frontale - JEF United Chiba 4:3 (0:0, 1:1, 1:1) i.E.
02.08.2021 11:00 Nagoya Grampus - Fagiano Okayama 1:0 (1:0)
04.08.2021 11:00 Cerezo Osaka - Albirex Niigata 3:2 (2:0)
18.08.2021 11:00 Gamba Osaka - Matsumoto Yamaga 2:0 (0:0, 0:0) n.V.
Achtelfinale
18.08.2021 11:00 Cerezo Osaka - Sagan Tosu 1:0 (1:0)
11:00 Kyoto Sanga FC - Urawa Red Diamonds 0:1 (0:1)
11:00 Nagoya Grampus - Vissel Kobe 1:0 (0:0)
11:00 Thespakusatsu Gunma - Oita Trinita 1:2 (1:1, 1:1) n.V.
12:00 Kawasaki Frontale - Shimizu S-Pulse 2:1 (0:0)
12:00 Verspah Oita - Júbilo Iwata 0:1 (0:0, 0:0) n.V.
12:00 Kashima Antlers - V-Varen Nagasaki 3:1 (0:1)
22.09.2021 11:00 Gamba Osaka - Shonan Bellmare 4:1 (3:0)
Viertelfinale
27.10.2021 11:00 Nagoya Grampus - Cerezo Osaka 0:3 (0:2)
11:00 Kawasaki Frontale - Kashima Antlers 3:1 (1:0)
11:30 Gamba Osaka - Urawa Red Diamonds 0:2 (0:2)
12:00 Júbilo Iwata - Oita Trinita 0:2 (0:0)
Halbfinale
12.12.2021 06:00 Kawasaki Frontale - Oita Trinita -:-
08:00 Urawa Red Diamonds - Cerezo Osaka -:-
Finale
19.12.2021 N.N. - N.N. -:-