27.09.2019 | 23:00 | Cruz Azul Hidalgo | - | Coyotes de Tlaxcala | 0:1 (0:1) | |
28.09.2019 | 03:00 | Alacranes de Durango | - | Tepatitlán | 2:2 (2:2) | |
17:00 | Cimarrones de Sonora II | - | Atlético Bahia | 2:2 (2:1) | ||
17:00 | Correcaminos UAT II | - | Atlético Reynosa | 1:2 (1:0) | ||
18:00 | Leones Negros II | - | Mineros de Fresnillo FC | 0:1 (0:0) | ||
23:00 | Albinegros Orizaba | - | Cafetaleros de Chiapas II | annull. | ||
23:00 | Tuzos de la UAZ | - | Saltillo FC | 1:0 (0:0) | ||
29.09.2019 | 00:00 | Sporting Canamy | - | Atlético San Luis II | 0:0 (0:0) | |
00:00 | Inter Playa | - | Cañoneros Marina | 4:1 (1:0) | ||
00:00 | Reboceros de La Piedad | - | Pumas UNAM II | 1:2 (0:0) | ||
00:00 | Dorados UACH | - | Coras de Nayarit | 1:1 (1:0) | ||
02:00 | Cafessa Jalisco | - | Pioneros de Cancún | 0:1 (0:0) | ||
02:00 | Club Irapuato | - | Yalmakan FC | 1:0 (0:0) | ||
01.10.2019 | 00:00 | Gavilanes de Matamoros | - | Murciélagos FC | 4:0 (3:0) |
1 | |||||||||
# | Mannschaft | Sp. | S. | U. | N. | Tore | Dif. | Pk. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gavilanes de Matamoros | 7 | 4 | 2 | 1 | 14:5 | 9 | 20 | |
2 | Tuzos de la UAZ | 7 | 5 | 1 | 1 | 12:6 | 6 | 20 | |
3 | Alacranes de Durango | 6 | 3 | 2 | 1 | 16:7 | 9 | 15 | |
4 | Tepatitlán | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | 3 | 15 | |
5 | Coras de Nayarit | 6 | 2 | 4 | 0 | 8:6 | 2 | 14 | |
6 | Atlético Reynosa | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | 2 | 13 | |
7 | Murciélagos FC | 7 | 3 | 1 | 3 | 13:13 | 0 | 13 | |
8 | Tecos Fútbol Club | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:8 | 0 | 10 | |
9 | Correcaminos UAT II | 6 | 2 | 2 | 2 | 9:8 | 1 | 9 | |
10 | Leones Negros II | 7 | 2 | 1 | 4 | 12:13 | -1 | 8 | |
11 | Saltillo FC | 7 | 1 | 3 | 3 | 5:8 | -3 | 8 | |
12 | Dorados UACH | 6 | 1 | 2 | 3 | 7:11 | -4 | 6 | |
13 | Atlético Bahia | 7 | 1 | 3 | 3 | 7:16 | -9 | 6 | |
14 | Cimarrones de Sonora II | 7 | 0 | 4 | 3 | 3:10 | -7 | 5 | |
15 | Mineros de Fresnillo FC | 7 | 1 | 2 | 4 | 3:11 | -8 | 5 |
2 | |||||||||
# | Mannschaft | Sp. | S. | U. | N. | Tore | Dif. | Pk. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Coyotes de Tlaxcala | 6 | 5 | 1 | 0 | 9:2 | 7 | 22 | |
2 | Club Irapuato | 6 | 4 | 1 | 1 | 11:8 | 3 | 16 | |
3 | Pumas UNAM II | 7 | 3 | 2 | 2 | 12:9 | 3 | 14 | |
4 | Pioneros de Cancún | 7 | 3 | 2 | 2 | 12:11 | 1 | 14 | |
5 | Cafessa Jalisco | 6 | 2 | 3 | 1 | 5:4 | 1 | 13 | |
6 | Yalmakan FC | 7 | 3 | 1 | 3 | 16:15 | 1 | 11 | |
7 | Inter Playa | 6 | 3 | 1 | 2 | 10:8 | 2 | 10 | |
8 | Cruz Azul Hidalgo | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:7 | 0 | 10 | |
9 | Reboceros de La Piedad | 7 | 3 | 0 | 4 | 7:8 | -1 | 9 | |
10 | Cafetaleros de Chiapas II | 6 | 1 | 2 | 3 | 7:9 | -2 | 8 | |
11 | Cañoneros Marina | 7 | 1 | 3 | 3 | 7:12 | -5 | 8 | |
12 | Sporting Canamy | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:7 | -2 | 6 | |
13 | Atlético San Luis II | 7 | 0 | 2 | 5 | 3:11 | -8 | 3 | |
14 | Albinegros Orizaba | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 0 |
Playoffs | |
Playoffs |