Vorrunde
16.03.2021 23:15 Macará - Emelec 2:2 (1:2)
23:15 12 de Octubre de Itauguá - Club Nacional 0:0 (0:0)
17.03.2021 01:30 Deportes Tolima - Deportivo Cali 3:0 (2:0)
01:30 Antofagasta - Huachipato 0:1 (0:0)
23:15 CD Guabirá - Nacional Potosí 4:1 (1:1)
18.03.2021 01:30 Jorge Wilstermann - Atlético Palmaflor 2:1 (2:0)
01:30 Universidad Técnica - Sport Huancayo 0:1 (0:0)
01:30 Aragua FC - Mineros de Guayana 0:1 (0:0)
23:15 Aucas - Guayaquil City 2:1 (1:1)
23:15 Guaireña FC - River Plate 1:2 (0:0)
23:15 Metropolitanos FC - Academia Puerto Cabello 2:0 (1:0)
19.03.2021 01:30 La Equidad - Deportivo Pasto 1:2 (1:1)
01:30 Mannucci - FBC Melgar 1:2 (0:2)
01:30 Cobresal - Palestino 0:0 (0:0)
07.04.2021 02:30 Cerro Largo - Peñarol 2:2 (0:1)
08.04.2021 00:15 Montevideo City Torque - Fénix 0:0 (0:0)
07.04.2021 00:15 Emelec - Macará 2:0 (1:0)
00:15 Club Nacional - 12 de Octubre de Itauguá 4:5 (0:0, 0:0) i.E.
02:30 Deportivo Cali - Deportes Tolima 0:0 (0:0)
02:30 Huachipato - Antofagasta 3:0 (1:0)
08.04.2021 00:15 Nacional Potosí - CD Guabirá 1:2 (0:1)
00:15 Mineros de Guayana - Aragua FC 1:2 (1:2)
02:30 Atlético Palmaflor - Jorge Wilstermann 1:2 (1:1)
02:30 Sport Huancayo - Universidad Técnica 4:0 (2:0)
09.04.2021 00:15 Guayaquil City - Aucas 0:3 (0:3)
00:15 River Plate - Guaireña FC 4:2 (3:1)
00:15 Academia Puerto Cabello - Metropolitanos FC 0:1 (0:1)
02:30 Deportivo Pasto - La Equidad 0:2 (0:2)
02:30 FBC Melgar - Mannucci 3:2 (2:1)
02:30 Palestino - Cobresal 2:1 (1:1)
14.04.2021 02:30 Peñarol - Cerro Largo 4:1 (3:1)
15.04.2021 00:15 Fénix - Montevideo City Torque 0:2 (0:1)
Gruppe A
21.04.2021 02:30 12 de Octubre de Itauguá - Rosario Central 1:0 (0:0)
22.04.2021 00:15 San Lorenzo - Huachipato 0:1 (0:1)
28.04.2021 02:30 Huachipato - 12 de Octubre de Itauguá 0:0 (0:0)
29.04.2021 02:30 Rosario Central - San Lorenzo 2:0 (1:0)
06.05.2021 00:15 Huachipato - Rosario Central 1:1 (1:0)
07.05.2021 02:30 San Lorenzo - 12 de Octubre de Itauguá 1:1 (1:1)
13.05.2021 00:15 12 de Octubre de Itauguá - Huachipato 1:2 (0:1)
02:30 San Lorenzo - Rosario Central 1:2 (1:0)
20.05.2021 02:30 Rosario Central - Huachipato 5:0 (4:0)
21.05.2021 00:15 12 de Octubre de Itauguá - San Lorenzo 0:2 (0:1)
27.05.2021 02:30 Huachipato - San Lorenzo 0:3 (0:2)
02:30 Rosario Central - 12 de Octubre de Itauguá 0:0 (0:0)
Gruppe B
22.04.2021 02:30 CD Guabirá - Independiente 1:3 (0:2)
02:30 Montevideo City Torque - Bahia - BA 1:1 (0:1)
28.04.2021 00:15 Bahia - BA - CD Guabirá 5:0 (2:0)
29.04.2021 00:15 Independiente - Montevideo City Torque 3:1 (0:0)
05.05.2021 00:15 Bahia - BA - Independiente 2:2 (0:1)
06.05.2021 00:15 Montevideo City Torque - CD Guabirá 4:0 (1:0)
12.05.2021 02:30 Montevideo City Torque - Independiente 1:1 (1:0)
14.05.2021 00:15 CD Guabirá - Bahia - BA 0:1 (0:0)
19.05.2021 00:15 Independiente - Bahia - BA 1:0 (0:0)
21.05.2021 02:30 CD Guabirá - Montevideo City Torque 0:4 (0:2)
27.05.2021 00:15 Bahia - BA - Montevideo City Torque 2:4 (1:2)
00:15 Independiente - CD Guabirá 1:0 (0:0)
Gruppe C
22.04.2021 00:15 Ceará - CE - Jorge Wilstermann 3:1 (2:0)
23.04.2021 00:15 Bolívar - Arsenal de Sarandí 2:1 (1:0)
28.04.2021 02:30 Arsenal de Sarandí - Ceará - CE 0:0 (0:0)
30.04.2021 00:15 Jorge Wilstermann - Bolívar 0:0 (0:0)
06.05.2021 00:15 Bolívar - Ceará - CE 0:0 (0:0)
07.05.2021 00:15 Arsenal de Sarandí - Jorge Wilstermann 3:0 (1:0)
13.05.2021 00:15 Ceará - CE - Arsenal de Sarandí 0:0 (0:0)
02:30 Bolívar - Jorge Wilstermann 2:2 (2:1)
20.05.2021 00:15 Jorge Wilstermann - Arsenal de Sarandí 1:2 (1:0)
21.05.2021 00:15 Ceará - CE - Bolívar 2:0 (1:0)
28.05.2021 00:15 Arsenal de Sarandí - Bolívar 3:1 (2:0)
00:15 Jorge Wilstermann - Ceará - CE 1:0 (0:0)
Gruppe D
21.04.2021 00:15 Metropolitanos FC - FBC Melgar 2:3 (2:1)
02:30 Aucas - Athletico Paranaense 0:1 (0:1)
29.04.2021 00:15 Athletico Paranaense - Metropolitanos FC 1:0 (0:0)
02:30 FBC Melgar - Aucas 2:0 (1:0)
05.05.2021 00:15 Metropolitanos FC - Aucas 3:2 (1:0)
02:30 FBC Melgar - Athletico Paranaense 1:0 (0:0)
12.05.2021 00:15 Metropolitanos FC - Athletico Paranaense 0:1 (0:0)
14.05.2021 02:30 Aucas - FBC Melgar 2:1 (0:1)
20.05.2021 02:30 Aucas - Metropolitanos FC 3:0 (1:0)
02:30 Athletico Paranaense - FBC Melgar 1:0 (1:0)
28.05.2021 02:30 Athletico Paranaense - Aucas 4:0 (2:0)
02:30 FBC Melgar - Metropolitanos FC 0:0 (0:0)
Gruppe E
23.04.2021 02:30 River Plate - Corinthians SP 0:0 (0:0)
02:30 Peñarol - Sport Huancayo 5:1 (3:1)
30.04.2021 00:15 Sport Huancayo - River Plate 1:2 (1:2)
00:15 Corinthians SP - Peñarol 0:2 (0:1)
07.05.2021 02:30 Sport Huancayo - Corinthians SP 0:3 (0:2)
02:30 Peñarol - River Plate 3:0 (1:0)
14.05.2021 02:30 River Plate - Sport Huancayo 2:1 (1:1)
02:30 Peñarol - Corinthians SP 4:0 (2:0)
19.05.2021 00:15 River Plate - Peñarol 2:1 (1:0)
21.05.2021 02:30 Corinthians SP - Sport Huancayo 5:0 (2:0)
27.05.2021 02:30 Corinthians SP - River Plate 4:0 (3:0)
02:30 Sport Huancayo - Peñarol 0:0 (0:0)
Gruppe F
21.04.2021 00:15 Atlético Goianiense - Newell's Old Boys 0:0 (0:0)
23.04.2021 02:30 Libertad - Palestino 2:0 (0:0)
30.04.2021 02:30 Palestino - Atlético Goianiense 0:1 (0:1)
02:30 Newell's Old Boys - Libertad 1:3 (0:1)
05.05.2021 04:00 Palestino - Newell's Old Boys 0:1 (0:0)
07.05.2021 00:15 Libertad - Atlético Goianiense 1:2 (0:1)
13.05.2021 02:30 Atlético Goianiense - Palestino 0:0 (0:0)
14.05.2021 02:30 Libertad - Newell's Old Boys 1:0 (1:0)
20.05.2021 00:15 Atlético Goianiense - Libertad 0:0 (0:0)
21.05.2021 00:15 Newell's Old Boys - Palestino 3:1 (1:0)
26.05.2021 00:15 Newell's Old Boys - Atlético Goianiense 1:1 (0:0)
00:15 Palestino - Libertad 1:2 (1:0)
Gruppe G
22.04.2021 21:00 Talleres de Córdoba - Emelec 1:2 (1:0)
23.04.2021 00:15 Red Bull Bragantino - Deportes Tolima 2:1 (2:0)
29.04.2021 02:30 Emelec - Red Bull Bragantino 3:0 (0:0)
02:30 Deportes Tolima - Talleres de Córdoba 1:1 (0:1)
06.05.2021 02:30 Red Bull Bragantino - Talleres de Córdoba 0:1 (0:0)
08.05.2021 02:00 Deportes Tolima - Emelec 1:1 (1:1)
12.05.2021 00:15 Red Bull Bragantino - Emelec 2:0 (1:0)
02:30 Talleres de Córdoba - Deportes Tolima 0:0 (0:0)
19.05.2021 02:30 Talleres de Córdoba - Red Bull Bragantino 0:1 (0:1)
20.05.2021 00:15 Emelec - Deportes Tolima 2:0 (0:0)
26.05.2021 02:30 Emelec - Talleres de Córdoba 1:4 (0:3)
02:30 Deportes Tolima - Red Bull Bragantino 1:2 (1:1)
Gruppe H
23.04.2021 00:15 Aragua FC - Lanús 0:1 (0:0)
00:15 Grêmio Porto Alegre - La Equidad 2:1 (1:0)
30.04.2021 02:30 La Equidad - Aragua FC 2:1 (1:0)
02:30 Lanús - Grêmio Porto Alegre 1:2 (0:1)
07.05.2021 00:15 Grêmio Porto Alegre - Aragua FC 8:0 (6:0)
04:00 La Equidad - Lanús 0:1 (0:1)
14.05.2021 00:15 Aragua FC - La Equidad 1:2 (1:1)
00:15 Grêmio Porto Alegre - Lanús 3:1 (2:1)
21.05.2021 02:30 Lanús - La Equidad 4:1 (1:0)
02:30 Aragua FC - Grêmio Porto Alegre 2:6 (0:2)
28.05.2021 02:30 La Equidad - Grêmio Porto Alegre 0:0 (0:0)
02:30 Lanús - Aragua FC 0:0 (0:0)
Achtelfinale
14.07.2021 00:15 LDU Quito - Grêmio Porto Alegre 0:1 (0:1)
02:30 América de Cali - Athletico Paranaense 0:1 (0:0)
15.07.2021 00:15 Sporting Cristal - Arsenal de Sarandí 2:1 (0:0)
02:30 Independiente del Valle - Red Bull Bragantino 0:2 (0:1)
02:30 Atlético Junior - Libertad 3:4 (3:2)
16.07.2021 00:15 Santos FC - Independiente 1:0 (0:0)
02:30 Nacional - Peñarol 1:2 (0:1)
02:30 Deportivo Táchira - Rosario Central 2:2 (0:1)
21.07.2021 00:15 Grêmio Porto Alegre - LDU Quito 1:2 (1:1)
02:30 Athletico Paranaense - América de Cali 4:1 (1:0)
22.07.2021 00:15 Arsenal de Sarandí - Sporting Cristal 1:1 (0:0)
02:30 Red Bull Bragantino - Independiente del Valle 1:1 (0:1)
02:30 Libertad - Atlético Junior 0:1 (0:0)
23.07.2021 00:15 Independiente - Santos FC 1:1 (0:1)
02:30 Peñarol - Nacional 0:1 (0:0)
02:30 Rosario Central - Deportivo Táchira 1:0 (1:0)
Viertelfinale
11.08.2021 Peñarol - Sporting Cristal -:-
Red Bull Bragantino - Rosario Central -:-
Santos FC - Libertad -:-
Athletico Paranaense - LDU Quito -:-
18.08.2021 Sporting Cristal - Peñarol -:-
Rosario Central - Red Bull Bragantino -:-
Libertad - Santos FC -:-
LDU Quito - Athletico Paranaense -:-
Finale
06.11.2021 Sieger HF 1 - Sieger HF 2 -:-