1. Spieltag
10.07.2021 15:00 Akron Tolyatti - SKA-Khabarovsk 1:2 (0:2)
16:00 FK Orenburg - Volgar Astrakhan 4:0 (4:0)
16:00 FK Kamaz - Alania Vladikavkaz 1:1 (0:0)
16:30 Kuban Krasnodar - Torpedo Moskva 1:2 (1:2)
17:00 Fakel Voronezh - Baltika Kaliningrad 3:3 (2:0)
17:00 FK Neftekhimik - Olimp-Dolgoprudny 1:0 (1:0)
17:00 Spartak Moskva 2 - FK Krasnodar 2 0:0 (0:0)
17:30 Veles Moskva - Enisey Krasnoyarsk 1:0 (1:0)
18:00 Rotor Volgograd - Tekstilshchik Ivanovo 0:0 (0:0)
11.07.2021 17:00 Metallurg Lipetsk - FK Tom Tomsk 3:2 (2:2)
2. Spieltag
17.07.2021 12:00 Enisey Krasnoyarsk - Kuban Krasnodar 2:2 (1:2)
13:00 FK Tom Tomsk - Baltika Kaliningrad 1:0 (0:0)
15:00 Akron Tolyatti - Volgar Astrakhan 1:0 (0:0)
15:00 FK Neftekhimik - SKA-Khabarovsk 0:0 (0:0)
16:00 FK Orenburg - Metallurg Lipetsk 4:0 (2:0)
16:00 FK Kamaz - Tekstilshchik Ivanovo 1:0 (1:0)
18:00 Fakel Voronezh - Veles Moskva 1:0 (1:0)
18:00 FK Krasnodar 2 - Alania Vladikavkaz 1:3 (1:1)
18:00 Rotor Volgograd - Olimp-Dolgoprudny 1:1 (0:1)
18:00 Torpedo Moskva - Spartak Moskva 2 5:0 (2:0)
3. Spieltag
23.07.2021 16:00 Olimp-Dolgoprudny - FK Kamaz 1:1 (1:1)
24.07.2021 16:00 Torpedo Moskva - Alania Vladikavkaz 3:1 (1:1)
17:00 Fakel Voronezh - FK Tom Tomsk 2:0 (0:0)
17:00 Spartak Moskva 2 - Enisey Krasnoyarsk 2:1 (1:0)
17:00 Volgar Astrakhan - FK Neftekhimik 1:0 (0:0)
18:00 FK Krasnodar 2 - Tekstilshchik Ivanovo 1:1 (1:1)
18:00 Rotor Volgograd - SKA-Khabarovsk 0:0 (0:0)
19:00 Baltika Kaliningrad - FK Orenburg 1:1 (1:1)
25.07.2021 16:00 Metallurg Lipetsk - Akron Tolyatti 2:2 (2:2)
19:00 Kuban Krasnodar - Veles Moskva 0:2 (0:0)
4. Spieltag
31.07.2021 12:00 Enisey Krasnoyarsk - Alania Vladikavkaz 0:3 (0:1)
16:00 Akron Tolyatti - Baltika Kaliningrad 0:0 (0:0)
16:00 FK Orenburg - Fakel Voronezh 0:2 (0:1)
16:00 FK Kamaz - SKA-Khabarovsk 1:2 (0:1)
16:00 Torpedo Moskva - Tekstilshchik Ivanovo 0:0 (0:0)
16:30 Veles Moskva - FK Tom Tomsk 1:0 (1:0)
17:00 FK Krasnodar 2 - Olimp-Dolgoprudny 2:0 (1:0)
17:00 FK Neftekhimik - Metallurg Lipetsk 5:0 (2:0)
18:00 Kuban Krasnodar - Spartak Moskva 2 1:2 (0:1)
18:00 Rotor Volgograd - Volgar Astrakhan 1:1 (0:1)
5. Spieltag
08.08.2021 11:00 SKA-Khabarovsk - FK Krasnodar 2 1:0 (1:0)
12:00 FK Tom Tomsk - FK Orenburg 1:2 (0:0)
15:00 Metallurg Lipetsk - Rotor Volgograd 0:1 (0:0)
15:00 Tekstilshchik Ivanovo - Enisey Krasnoyarsk 0:1 (0:0)
17:00 Fakel Voronezh - Akron Tolyatti 1:0 (1:0)
17:00 Spartak Moskva 2 - Veles Moskva 0:2 (0:2)
17:00 Volgar Astrakhan - FK Kamaz 0:1 (0:1)
18:00 Alania Vladikavkaz - Kuban Krasnodar 3:2 (0:1)
18:00 Baltika Kaliningrad - FK Neftekhimik 0:0 (0:0)
18:00 Olimp-Dolgoprudny - Torpedo Moskva 0:1 (0:0)
6. Spieltag
14.08.2021 05:00 SKA-Khabarovsk - Torpedo Moskva 0:1 (0:0)
12:00 Enisey Krasnoyarsk - Olimp-Dolgoprudny 1:0 (0:0)
16:00 FK Orenburg - Veles Moskva 2:1 (2:1)
16:00 FK Kamaz - Metallurg Lipetsk 3:0 (1:0)
17:00 FK Krasnodar 2 - Volgar Astrakhan 1:0 (0:0)
17:00 FK Neftekhimik - Fakel Voronezh 3:0 (2:0)
18:00 Kuban Krasnodar - Tekstilshchik Ivanovo 1:0 (1:0)
18:00 Rotor Volgograd - Baltika Kaliningrad 1:1 (0:0)
15.08.2021 12:00 FK Tom Tomsk - Akron Tolyatti 2:1 (0:0)
17:00 Spartak Moskva 2 - Alania Vladikavkaz 3:2 (2:0)
7. Spieltag
20.08.2021 15:00 Tekstilshchik Ivanovo - Spartak Moskva 2 1:2 (0:2)
21.08.2021 07:00 SKA-Khabarovsk - Enisey Krasnoyarsk 4:3 (0:2)
15:00 FK Neftekhimik - FK Tom Tomsk 0:1 (0:0)
16:00 FK Kamaz - Baltika Kaliningrad 0:1 (0:1)
16:00 Metallurg Lipetsk - FK Krasnodar 2 1:2 (0:2)
16:00 Veles Moskva - Alania Vladikavkaz 2:2 (2:1)
17:00 Fakel Voronezh - Rotor Volgograd 1:0 (1:0)
17:00 FK Orenburg - Akron Tolyatti 1:0 (0:0)
17:00 Olimp-Dolgoprudny - Kuban Krasnodar 1:0 (0:0)
17:00 Volgar Astrakhan - Torpedo Moskva 0:1 (0:0)
8. Spieltag
28.08.2021 16:00 Spartak Moskva 2 - Olimp-Dolgoprudny 0:2 (0:2)
29.08.2021 07:00 SKA-Khabarovsk - Kuban Krasnodar 1:0 (0:0)
12:00 FK Tom Tomsk - Rotor Volgograd 1:1 (1:0)
12:00 Enisey Krasnoyarsk - Volgar Astrakhan 2:2 (0:1)
16:00 FK Orenburg - FK Neftekhimik 1:0 (1:0)
16:00 FK Kamaz - Fakel Voronezh 2:1 (0:1)
16:00 Torpedo Moskva - Metallurg Lipetsk 7:1 (5:1)
18:00 Alania Vladikavkaz - Tekstilshchik Ivanovo 4:0 (2:0)
18:00 Baltika Kaliningrad - FK Krasnodar 2 2:1 (2:0)
18:00 Veles Moskva - Akron Tolyatti 1:1 (0:1)
9. Spieltag
05.09.2021 07:00 SKA-Khabarovsk - Spartak Moskva 2 0:1 (0:1)
15:00 Tekstilshchik Ivanovo - Veles Moskva 2:0 (1:0)
16:00 FK Orenburg - Rotor Volgograd 0:3 (0:2)
16:00 Metallurg Lipetsk - Enisey Krasnoyarsk 0:2 (0:0)
16:00 Olimp-Dolgoprudny - Alania Vladikavkaz 1:1 (1:1)
17:00 Akron Tolyatti - FK Neftekhimik 1:3 (1:2)
17:00 Fakel Voronezh - FK Krasnodar 2 0:0 (0:0)
17:00 FK Kamaz - FK Tom Tomsk 2:1 (2:0)
17:00 Volgar Astrakhan - Kuban Krasnodar 0:2 (0:0)
18:00 Baltika Kaliningrad - Torpedo Moskva 1:1 (0:1)
10. Spieltag
10.09.2021 14:00 Enisey Krasnoyarsk - Baltika Kaliningrad 1:0 (0:0)
11.09.2021 13:00 Spartak Moskva 2 - Volgar Astrakhan 1:0 (0:0)
13:00 Veles Moskva - FK Neftekhimik 1:2 (0:0)
15:00 Rotor Volgograd - Akron Tolyatti 1:2 (0:2)
15:00 Tekstilshchik Ivanovo - Olimp-Dolgoprudny 3:1 (3:0)
15:30 FK Kamaz - FK Orenburg 0:4 (0:2)
16:00 Torpedo Moskva - Fakel Voronezh 2:2 (0:2)
17:00 Alania Vladikavkaz - SKA-Khabarovsk 3:1 (2:1)
17:00 FK Krasnodar 2 - FK Tom Tomsk 2:1 (1:0)
17:00 Kuban Krasnodar - Metallurg Lipetsk 0:3 (0:2)
11. Spieltag
15.09.2021 16:00 FK Orenburg - FK Krasnodar 2 2:0 (1:0)
17:00 Akron Tolyatti - FK Kamaz 0:0 (0:0)
17:00 Metallurg Lipetsk - Spartak Moskva 2 0:2 (0:0)
17:00 FK Neftekhimik - Rotor Volgograd 1:3 (1:0)
17:00 Tekstilshchik Ivanovo - SKA-Khabarovsk 0:3 (0:1)
17:00 Volgar Astrakhan - Alania Vladikavkaz 1:1 (0:0)
18:00 Fakel Voronezh - Enisey Krasnoyarsk 3:1 (2:0)
18:00 Torpedo Moskva - FK Tom Tomsk 3:3 (0:2)
18:00 Olimp-Dolgoprudny - Veles Moskva 0:2 (0:1)
19:00 Baltika Kaliningrad - Kuban Krasnodar 0:0 (0:0)
12. Spieltag
19.09.2021 12:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Tom Tomsk 2:3 (1:2)
13:00 Olimp-Dolgoprudny - SKA-Khabarovsk 1:1 (0:1)
14:00 Spartak Moskva 2 - Baltika Kaliningrad 1:2 (0:0)
15:00 Tekstilshchik Ivanovo - Volgar Astrakhan 1:2 (0:1)
16:00 FK Krasnodar 2 - Akron Tolyatti 2:0 (1:0)
16:00 FK Kamaz - FK Neftekhimik 0:1 (0:0)
16:00 Torpedo Moskva - FK Orenburg 2:1 (1:0)
17:00 Alania Vladikavkaz - Metallurg Lipetsk 5:0 (3:0)
17:00 Kuban Krasnodar - Fakel Voronezh 0:4 (0:1)
20.09.2021 17:30 Veles Moskva - Rotor Volgograd 3:1 (1:0)
13. Spieltag
25.09.2021 09:00 SKA-Khabarovsk - Veles Moskva 2:0 (1:0)
11:00 FK Tom Tomsk - Kuban Krasnodar 2:1 (1:1)
15:00 FK Orenburg - Enisey Krasnoyarsk 2:0 (2:0)
15:00 Rotor Volgograd - FK Kamaz 1:0 (1:0)
15:00 Volgar Astrakhan - Olimp-Dolgoprudny 0:1 (0:1)
15:30 Metallurg Lipetsk - Tekstilshchik Ivanovo 0:0 (0:0)
16:00 Akron Tolyatti - Torpedo Moskva 1:0 (1:0)
17:00 Fakel Voronezh - Spartak Moskva 2 3:0 (2:0)
17:00 FK Neftekhimik - FK Krasnodar 2 4:1 (2:1)
18:00 Baltika Kaliningrad - Alania Vladikavkaz 1:1 (1:1)
14. Spieltag
29.09.2021 11:00 SKA-Khabarovsk - Volgar Astrakhan 1:0 (0:0)
13:00 Olimp-Dolgoprudny - Metallurg Lipetsk 1:0 (0:0)
14:00 Spartak Moskva 2 - FK Tom Tomsk 3:1 (0:0)
15:00 FK Krasnodar 2 - Rotor Volgograd 1:1 (1:1)
16:00 Kuban Krasnodar - FK Orenburg 0:1 (0:1)
17:00 Akron Tolyatti - Enisey Krasnoyarsk 4:1 (1:1)
17:00 Alania Vladikavkaz - Fakel Voronezh 1:0 (1:0)
17:00 Tekstilshchik Ivanovo - Baltika Kaliningrad 3:2 (1:0)
17:30 Veles Moskva - FK Kamaz 0:0 (0:0)
18:00 Torpedo Moskva - FK Neftekhimik 1:1 (1:0)
15. Spieltag
03.10.2021 11:00 FK Tom Tomsk - Alania Vladikavkaz 1:3 (1:3)
14:00 FK Orenburg - Spartak Moskva 2 2:1 (1:0)
14:00 Metallurg Lipetsk - SKA-Khabarovsk 1:1 (1:1)
15:00 Akron Tolyatti - Kuban Krasnodar 1:0 (1:0)
15:00 Rotor Volgograd - Torpedo Moskva 1:1 (1:1)
15:00 Volgar Astrakhan - Veles Moskva 0:1 (0:0)
16:00 Fakel Voronezh - Tekstilshchik Ivanovo 3:0 (1:0)
16:00 FK Kamaz - FK Krasnodar 2 2:0 (0:0)
17:00 FK Neftekhimik - Enisey Krasnoyarsk 2:3 (1:0)
18:00 Baltika Kaliningrad - Olimp-Dolgoprudny 1:1 (0:1)
16. Spieltag
09.10.2021 07:00 SKA-Khabarovsk - Baltika Kaliningrad 0:2 (0:0)
12:00 Enisey Krasnoyarsk - Rotor Volgograd 1:1 (0:1)
13:00 Olimp-Dolgoprudny - Fakel Voronezh 2:0 (0:0)
13:00 Veles Moskva - FK Krasnodar 2 3:1 (1:0)
14:00 Spartak Moskva 2 - Akron Tolyatti 0:1 (0:1)
15:00 Tekstilshchik Ivanovo - FK Tom Tomsk 1:1 (0:0)
15:00 Volgar Astrakhan - Metallurg Lipetsk 0:2 (0:2)
16:00 Alania Vladikavkaz - FK Orenburg 1:0 (0:0)
16:00 Kuban Krasnodar - FK Neftekhimik 0:2 (0:0)
16:00 Torpedo Moskva - FK Kamaz 1:1 (0:0)
17. Spieltag
13.10.2021 13:30 FK Tom Tomsk - Olimp-Dolgoprudny 1:1 (1:0)
14:00 FK Krasnodar 2 - Torpedo Moskva 1:1 (1:1)
15:00 FK Orenburg - Tekstilshchik Ivanovo 2:0 (2:0)
16:00 Fakel Voronezh - SKA-Khabarovsk 0:1 (0:1)
16:30 Metallurg Lipetsk - Veles Moskva 1:0 (0:0)
17:00 Akron Tolyatti - Alania Vladikavkaz 2:1 (0:1)
17:00 FK Kamaz - Enisey Krasnoyarsk 1:1 (1:0)
17:00 FK Neftekhimik - Spartak Moskva 2 5:0 (1:0)
17:30 Rotor Volgograd - Kuban Krasnodar 1:3 (1:1)
19:00 Baltika Kaliningrad - Volgar Astrakhan 0:2 (0:0)
18. Spieltag
17.10.2021 11:00 FK Tom Tomsk - SKA-Khabarovsk 1:0 (0:0)
12:00 Olimp-Dolgoprudny - FK Orenburg 0:0 (0:0)
12:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Krasnodar 2 2:0 (1:0)
13:00 Veles Moskva - Torpedo Moskva 3:5 (2:1)
14:00 Metallurg Lipetsk - Baltika Kaliningrad 0:4 (0:1)
14:00 Spartak Moskva 2 - Rotor Volgograd 1:1 (0:0)
14:00 Volgar Astrakhan - Fakel Voronezh 0:2 (0:0)
15:00 Tekstilshchik Ivanovo - Akron Tolyatti 2:2 (1:1)
16:00 Alania Vladikavkaz - FK Neftekhimik 2:3 (0:2)
16:00 Kuban Krasnodar - FK Kamaz 1:0 (1:0)
19. Spieltag
23.10.2021 11:00 FK Tom Tomsk - Volgar Astrakhan 2:1 (1:0)
12:00 FK Neftekhimik - Tekstilshchik Ivanovo 3:1 (3:0)
13:00 FK Orenburg - SKA-Khabarovsk 2:0 (0:0)
14:00 Akron Tolyatti - Olimp-Dolgoprudny 2:1 (0:1)
15:00 Rotor Volgograd - Alania Vladikavkaz 0:0 (0:0)
16:00 Fakel Voronezh - Metallurg Lipetsk 3:2 (2:1)
16:00 FK Krasnodar 2 - Kuban Krasnodar 1:2 (0:2)
16:00 FK Kamaz - Spartak Moskva 2 4:1 (1:1)
16:00 Torpedo Moskva - Enisey Krasnoyarsk 2:1 (1:0)
18:00 Baltika Kaliningrad - Veles Moskva 1:0 (0:0)
20. Spieltag
31.10.2021 08:00 SKA-Khabarovsk - FK Neftekhimik 3:1 (1:1)
12:00 Olimp-Dolgoprudny - Rotor Volgograd 2:2 (1:0)
12:00 Tekstilshchik Ivanovo - FK Kamaz 4:1 (1:1)
13:00 Metallurg Lipetsk - FK Orenburg 1:0 (0:0)
13:00 Veles Moskva - Fakel Voronezh 0:4 (0:1)
13:00 Volgar Astrakhan - Akron Tolyatti 1:0 (0:0)
14:00 Kuban Krasnodar - Enisey Krasnoyarsk 2:1 (0:1)
15:00 Alania Vladikavkaz - FK Krasnodar 2 2:1 (0:0)
17:00 Baltika Kaliningrad - FK Tom Tomsk 4:0 (1:0)
18:00 Spartak Moskva 2 - Torpedo Moskva 0:1 (0:1)
21. Spieltag
06.11.2021 05:00 SKA-Khabarovsk - Rotor Volgograd 3:1 (1:1)
09:00 FK Tom Tomsk - Fakel Voronezh 2:2 (0:2)
11:00 FK Neftekhimik - Volgar Astrakhan 0:1 (0:1)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - Spartak Moskva 2 2:1 (1:1)
12:00 Akron Tolyatti - Metallurg Lipetsk 2:0 (1:0)
12:00 FK Orenburg - Baltika Kaliningrad 2:1 (0:1)
12:00 Tekstilshchik Ivanovo - FK Krasnodar 2 0:1 (0:0)
12:00 Veles Moskva - Kuban Krasnodar 1:0 (1:0)
15:00 Alania Vladikavkaz - Torpedo Moskva 5:1 (3:0)
15:00 FK Kamaz - Olimp-Dolgoprudny 1:1 (1:1)
22. Spieltag
13.11.2021 05:00 SKA-Khabarovsk - FK Kamaz 1:0 (0:0)
09:00 FK Tom Tomsk - Veles Moskva 1:0 (1:0)
12:00 Olimp-Dolgoprudny - FK Krasnodar 2 0:1 (0:0)
12:00 Spartak Moskva 2 - Kuban Krasnodar 0:0 (0:0)
12:00 Tekstilshchik Ivanovo - Torpedo Moskva 1:1 (0:1)
12:00 Volgar Astrakhan - Rotor Volgograd 2:0 (1:0)
13:00 Metallurg Lipetsk - FK Neftekhimik 1:2 (1:2)
14:00 Alania Vladikavkaz - Enisey Krasnoyarsk 1:2 (0:1)
14:00 Fakel Voronezh - FK Orenburg 1:0 (1:0)
16:00 Baltika Kaliningrad - Akron Tolyatti 2:0 (1:0)
23. Spieltag
17.11.2021 12:00 FK Orenburg - FK Tom Tomsk 2:1 (1:0)
12:00 Olimp-Dolgoprudny - Torpedo Moskva 3:3 (3:1)
13:00 Enisey Krasnoyarsk - Tekstilshchik Ivanovo 3:0 (2:0)
14:00 Rotor Volgograd - Metallurg Lipetsk 0:1 (0:1)
15:00 FK Neftekhimik - Baltika Kaliningrad 0:0 (0:0)
16:00 Akron Tolyatti - Fakel Voronezh 2:0 (1:0)
16:00 FK Krasnodar 2 - SKA-Khabarovsk 3:1 (2:0)
16:00 FK Kamaz - Volgar Astrakhan 0:0 (0:0)
16:00 Kuban Krasnodar - Alania Vladikavkaz 5:5 (3:2)
16:30 Veles Moskva - Spartak Moskva 2 2:1 (1:1)
24. Spieltag
21.11.2021 12:00 Akron Tolyatti - FK Tom Tomsk 3:3 (1:0)
12:00 Tekstilshchik Ivanovo - Kuban Krasnodar 1:3 (0:1)
12:00 Torpedo Moskva - SKA-Khabarovsk 0:0 (0:0)
12:00 Veles Moskva - FK Orenburg 1:2 (0:0)
12:00 Volgar Astrakhan - FK Krasnodar 2 0:0 (0:0)
13:00 Metallurg Lipetsk - FK Kamaz 0:1 (0:1)
14:00 Fakel Voronezh - FK Neftekhimik 3:1 (2:1)
15:00 Alania Vladikavkaz - Spartak Moskva 2 2:3 (1:2)
16:00 Baltika Kaliningrad - Rotor Volgograd 2:1 (0:0)
16:00 Olimp-Dolgoprudny - Enisey Krasnoyarsk 0:0 (0:0)
25. Spieltag
27.11.2021 09:00 FK Tom Tomsk - FK Neftekhimik 1:1 (0:1)
10:00 Enisey Krasnoyarsk - SKA-Khabarovsk 3:1 (1:0)
12:00 Akron Tolyatti - FK Orenburg 0:3 (0:1)
12:00 Rotor Volgograd - Fakel Voronezh 1:2 (1:2)
12:00 Spartak Moskva 2 - Tekstilshchik Ivanovo 2:1 (1:1)
12:00 Torpedo Moskva - Volgar Astrakhan 1:0 (0:0)
14:00 Alania Vladikavkaz - Veles Moskva 2:1 (2:0)
14:00 FK Krasnodar 2 - Metallurg Lipetsk 1:0 (1:0)
14:00 Kuban Krasnodar - Olimp-Dolgoprudny 0:2 (0:0)
16:00 Baltika Kaliningrad - FK Kamaz 0:0 (0:0)
26. Spieltag
06.03.2022 12:00 Akron Tolyatti - Veles Moskva 1:1 (1:0)
12:00 Olimp-Dolgoprudny - Spartak Moskva 2 1:4 (1:2)
12:00 Tekstilshchik Ivanovo - Alania Vladikavkaz 0:4 (0:1)
13:30 FK Neftekhimik - FK Orenburg 2:1 (0:1)
15:00 Kuban Krasnodar - SKA-Khabarovsk 1:0 (1:0)
15:00 Volgar Astrakhan - Enisey Krasnoyarsk 2:3 (0:2)
07.03.2022 12:00 Rotor Volgograd - FK Tom Tomsk 1:5 (0:1)
08.03.2022 16:00 FK Krasnodar 2 - Baltika Kaliningrad 0:3 (0:1)
11.05.2022 17:00 Metallurg Lipetsk - Torpedo Moskva 1:3 (0:0)
18:00 Fakel Voronezh - FK Kamaz 1:0 (1:0)
27. Spieltag
12.03.2022 10:00 FK Tom Tomsk - FK Kamaz 1:0 (1:0)
10:00 Enisey Krasnoyarsk - Metallurg Lipetsk 2:1 (1:1)
12:00 Spartak Moskva 2 - SKA-Khabarovsk 1:1 (0:1)
12:00 Torpedo Moskva - Baltika Kaliningrad 2:2 (1:0)
12:00 Veles Moskva - Tekstilshchik Ivanovo 3:2 (2:1)
13:30 FK Neftekhimik - Akron Tolyatti 0:0 (0:0)
14:00 Alania Vladikavkaz - Olimp-Dolgoprudny 2:0 (2:0)
14:00 Rotor Volgograd - FK Orenburg 0:3 (0:1)
15:00 Kuban Krasnodar - Volgar Astrakhan 1:3 (0:2)
16:00 FK Krasnodar 2 - Fakel Voronezh 1:2 (1:1)
28. Spieltag
19.03.2022 08:00 SKA-Khabarovsk - Alania Vladikavkaz 2:0 (0:0)
11:00 FK Orenburg - FK Kamaz 2:0 (1:0)
12:00 Akron Tolyatti - Rotor Volgograd 1:0 (0:0)
12:00 Olimp-Dolgoprudny - Tekstilshchik Ivanovo 1:0 (1:0)
13:00 Metallurg Lipetsk - Kuban Krasnodar 0:2 (0:1)
13:00 Volgar Astrakhan - Spartak Moskva 2 1:0 (0:0)
13:30 FK Neftekhimik - Veles Moskva 2:1 (2:1)
15:00 Fakel Voronezh - Torpedo Moskva 0:1 (0:0)
16:00 Baltika Kaliningrad - Enisey Krasnoyarsk 1:2 (1:0)
20.03.2022 10:00 FK Tom Tomsk - FK Krasnodar 2 1:2 (1:0)
29. Spieltag
26.03.2022 06:00 SKA-Khabarovsk - Tekstilshchik Ivanovo 4:0 (1:0)
10:00 FK Tom Tomsk - Torpedo Moskva 2:5 (1:4)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - Fakel Voronezh 2:1 (1:0)
12:00 FK Krasnodar 2 - FK Orenburg 5:2 (2:0)
12:00 Spartak Moskva 2 - Metallurg Lipetsk 3:2 (1:0)
12:00 Veles Moskva - Olimp-Dolgoprudny 1:0 (1:0)
14:00 Alania Vladikavkaz - Volgar Astrakhan 0:1 (0:1)
14:00 FK Kamaz - Akron Tolyatti 1:2 (0:1)
14:00 Rotor Volgograd - FK Neftekhimik 2:1 (1:0)
15:00 Kuban Krasnodar - Baltika Kaliningrad 1:1 (1:0)
30. Spieltag
02.04.2022 07:00 SKA-Khabarovsk - Olimp-Dolgoprudny 3:3 (1:1)
11:00 FK Tom Tomsk - Enisey Krasnoyarsk 0:1 (0:0)
13:00 FK Orenburg - Torpedo Moskva 1:0 (0:0)
14:00 Akron Tolyatti - FK Krasnodar 2 1:0 (1:0)
14:00 Metallurg Lipetsk - Alania Vladikavkaz 0:3 (0:2)
14:00 Rotor Volgograd - Veles Moskva 0:3 (0:0)
14:30 FK Neftekhimik - FK Kamaz 1:1 (0:1)
15:00 Fakel Voronezh - Kuban Krasnodar 0:0 (0:0)
15:00 Volgar Astrakhan - Tekstilshchik Ivanovo 1:1 (0:1)
17:00 Baltika Kaliningrad - Spartak Moskva 2 0:1 (0:0)
31. Spieltag
06.04.2022 14:00 FK Krasnodar 2 - FK Neftekhimik 2:0 (2:0)
14:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Orenburg 1:2 (0:1)
15:00 Olimp-Dolgoprudny - Volgar Astrakhan 2:1 (2:1)
15:00 Spartak Moskva 2 - Fakel Voronezh 2:0 (1:0)
16:00 Alania Vladikavkaz - Baltika Kaliningrad 0:3 (0:2)
17:00 FK Kamaz - Rotor Volgograd 0:2 (0:1)
17:00 Tekstilshchik Ivanovo - Metallurg Lipetsk 1:2 (1:0)
18:00 Kuban Krasnodar - FK Tom Tomsk 2:2 (0:0)
18:00 Torpedo Moskva - Akron Tolyatti 0:0 (0:0)
18:00 Veles Moskva - SKA-Khabarovsk 1:2 (0:1)
32. Spieltag
10.04.2022 11:00 FK Tom Tomsk - Spartak Moskva 2 1:0 (0:0)
12:00 Enisey Krasnoyarsk - Akron Tolyatti 3:2 (1:0)
13:00 FK Orenburg - Kuban Krasnodar 1:3 (1:0)
14:00 FK Kamaz - Veles Moskva 1:3 (0:0)
14:00 Metallurg Lipetsk - Olimp-Dolgoprudny 0:0 (0:0)
14:30 FK Neftekhimik - Torpedo Moskva 0:1 (0:1)
15:00 Fakel Voronezh - Alania Vladikavkaz 2:1 (1:0)
15:00 Rotor Volgograd - FK Krasnodar 2 1:2 (1:1)
15:00 Volgar Astrakhan - SKA-Khabarovsk 1:1 (1:1)
17:00 Baltika Kaliningrad - Tekstilshchik Ivanovo 3:0 (1:0)
33. Spieltag
15.04.2022 12:00 Olimp-Dolgoprudny - Baltika Kaliningrad 0:2 (0:2)
16.04.2022 07:00 SKA-Khabarovsk - Metallurg Lipetsk 1:0 (1:0)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Neftekhimik 2:0 (1:0)
13:00 Tekstilshchik Ivanovo - Fakel Voronezh 0:5 (0:3)
13:00 Torpedo Moskva - Rotor Volgograd 1:0 (1:0)
13:00 Veles Moskva - Volgar Astrakhan 0:2 (0:2)
14:00 FK Krasnodar 2 - FK Kamaz 4:1 (1:1)
15:00 Alania Vladikavkaz - FK Tom Tomsk 3:0 (0:0)
18:00 Kuban Krasnodar - Akron Tolyatti 2:0 (0:0)
17.04.2022 13:00 Spartak Moskva 2 - FK Orenburg 2:3 (1:1)
34. Spieltag
23.04.2022 11:00 FK Tom Tomsk - Tekstilshchik Ivanovo 1:0 (1:0)
13:00 FK Neftekhimik - Kuban Krasnodar 0:3 (0:1)
14:00 Akron Tolyatti - Spartak Moskva 2 0:1 (0:0)
14:00 FK Kamaz - Torpedo Moskva 0:0 (0:0)
15:00 Fakel Voronezh - Olimp-Dolgoprudny 1:0 (0:0)
15:00 Metallurg Lipetsk - Volgar Astrakhan 1:0 (0:0)
17:00 Baltika Kaliningrad - SKA-Khabarovsk 2:0 (0:0)
17:00 FK Krasnodar 2 - Veles Moskva 0:0 (0:0)
24.04.2022 14:00 FK Orenburg - Alania Vladikavkaz 0:0 (0:0)
15:00 Rotor Volgograd - Enisey Krasnoyarsk 2:3 (1:0)
35. Spieltag
30.04.2022 09:00 SKA-Khabarovsk - Fakel Voronezh 2:1 (0:1)
09:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Kamaz 0:0 (0:0)
13:00 Tekstilshchik Ivanovo - FK Orenburg 2:5 (2:1)
13:00 Torpedo Moskva - FK Krasnodar 2 2:0 (1:0)
13:00 Veles Moskva - Metallurg Lipetsk 1:2 (1:1)
15:00 Alania Vladikavkaz - Akron Tolyatti 2:2 (1:0)
15:00 Spartak Moskva 2 - FK Neftekhimik 0:4 (0:3)
15:00 Volgar Astrakhan - Baltika Kaliningrad 2:2 (2:1)
16:00 Olimp-Dolgoprudny - FK Tom Tomsk 1:0 (0:0)
18:00 Kuban Krasnodar - Rotor Volgograd 2:1 (2:0)
36. Spieltag
06.05.2022 16:00 FK Neftekhimik - Alania Vladikavkaz 5:2 (4:2)
07.05.2022 07:00 SKA-Khabarovsk - FK Tom Tomsk 2:0 (0:0)
13:00 Torpedo Moskva - Veles Moskva 1:0 (1:0)
14:00 Akron Tolyatti - Tekstilshchik Ivanovo 4:1 (2:1)
14:00 FK Orenburg - Olimp-Dolgoprudny 2:2 (2:1)
14:00 Rotor Volgograd - Spartak Moskva 2 0:1 (0:1)
15:00 Fakel Voronezh - Volgar Astrakhan 1:0 (0:0)
15:00 FK Kamaz - Kuban Krasnodar 0:0 (0:0)
17:00 Baltika Kaliningrad - Metallurg Lipetsk 0:0 (0:0)
17:00 FK Krasnodar 2 - Enisey Krasnoyarsk 4:0 (1:0)
37. Spieltag
14.05.2022 18:00 Kuban Krasnodar - FK Krasnodar 2 0:0 (0:0)
15.05.2022 09:00 SKA-Khabarovsk - FK Orenburg 1:0 (0:0)
12:00 Veles Moskva - Baltika Kaliningrad 1:1 (1:1)
12:00 Enisey Krasnoyarsk - Torpedo Moskva 0:1 (0:0)
13:00 Olimp-Dolgoprudny - Akron Tolyatti 0:2 (0:1)
13:00 Tekstilshchik Ivanovo - FK Neftekhimik 1:0 (1:0)
15:00 Metallurg Lipetsk - Fakel Voronezh 1:2 (0:2)
16:00 Alania Vladikavkaz - Rotor Volgograd 0:1 (0:1)
16:30 Volgar Astrakhan - FK Tom Tomsk 0:3 (0:1)
16.05.2022 15:00 Spartak Moskva 2 - FK Kamaz 3:0 (0:0)
38. Spieltag
21.05.2022 09:00 SKA-Khabarovsk - Akron Tolyatti -:-
11:00 FK Krasnodar 2 - Spartak Moskva 2 -:-
13:00 FK Tom Tomsk - Metallurg Lipetsk -:-
13:00 Tekstilshchik Ivanovo - Rotor Volgograd -:-
14:00 Alania Vladikavkaz - FK Kamaz -:-
14:00 Baltika Kaliningrad - Fakel Voronezh -:-
14:00 Olimp-Dolgoprudny - FK Neftekhimik -:-
14:00 Torpedo Moskva - Kuban Krasnodar -:-
14:00 Volgar Astrakhan - FK Orenburg -:-
14:00 Enisey Krasnoyarsk - Veles Moskva -:-